Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Boş Muhabbet / Gündem Şeysi / Cinselliğin Abartıldığı ve Bol Bol Gözümüze Sokulduğu 11 Yabancı Dizi

Cinselliğin Abartıldığı ve Bol Bol Gözümüze Sokulduğu 11 Yabancı Dizi

Günümüzde birbirinden farklı konuları işleyen bir sürü dizi ortaya çıkıyor. Bunlardan bazıları ise cinselliği ön planda tutabiliyor. Bu diziler cinselliği abartsa da bazı ülkelerde normal olarak karşılanabiliyor. Ama dizilerin genel konseptine baktığımızda efsane yapıtların da ortaya çıktığı görülüyor. Bazı dizilerde ortaya çıkmasının nedeni ise dünya çapında büyük izlenmelere ulaştığından dolayı. Sizler için cinselliğin abartıldığı ve bol bol gözümüze sokulduğu 11 yabancı diziyi listeledik.

Spartacus

spartacus
Romalıların ihanetine uğradı ve köleliye zorlandı. Bu olaylardan sonra gladyatör olarak yeniden doğdu. İleri teknoloji görsel efektlerle ve çizgi romanlardan da yararlanılıyor. Spartacus: Blood and Sand, yurdundan ve eşinden uzak kalmış bir adamın arenalarda verdiği savaşı ele alıyor. Roma döneminde olan kölelik sisteminde hayatta kalma savaşı veren Spartacus, ileride Romalıları dize getiren ve efsaneleşen birisi olacaktır.

Game of Thrones

Game-of-Thrones
Game of Thrones dizisi George R.R. Martin tarafından yazılmış bir romanın uyarlanmasıdır. HBO kanalı tarafından yayınlanıyor. Şehvet, ihanet, arkadan iş çevirmeler, entrikalar ve doğaüstü güçleri olan güney ve yaban topraklarında var olan soğuk kuzey insanlar vardır. Arkasında karanlık diyarlara hakim olan Kadim Duvar ve krallığın dört bir köşesini kadar uzanıyor. Hepsinin tek hedefi demir tahta hakim olmaktır.

Shameless

shameless
Öyle bir aile düşünün ki her biri türlü türlü işlere bulaşıyor. Altı çocuğuna bakmak zorunda kalan alkolik bir baba ve onları terk eden anneleri dizinin ilginçliğini açıklıyor. Bu hikaye ile sıkı bir dram yerine trajikomik olaylar çıkarmaya başaran dizi büyük bir hayran kitlesi oluşturulduğu görünüyor. En büyükleri olan Fiona, bütün aileyi ayakta tutmaya çalışıyor ve işler bir türlü düzelmek bilmiyor.

Masters of Sex

Masters-of-sex
Masters of Sex, kitap uyarlaması olan bir dizidir. Thomas Maier’ın Masters of Sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, The Couple Who Taught America How to Love isimli kitabından uyarlandığını diyebiliriz. Psikoterapi yöntemi olan modern cinsel terapinin kurucusu ve uygulayıcısı iki adamın 60’lı yıllarda sebep oldukları cinsel devrimi ele alıyor.

Outlander

Outlander
1945 yıllarında yaşayan ve evli bir şavaş hemşiresi olan Claire Randall’ın gizemli şekilde 1743 yılına yolculuk etmesini ele alıyor. Romantik olan İskoç savaşçısı Jamie Fraser ile evlenmek zorunda kalıyor. Claire zamanla iskoç savaşçısına bir şeyler hissetmeye başlıyor ve iki farklı zamanda iki farklı adam arasında çelişki de yaşıyor.

Sense 8

erotik-dizi
Wachowski kardeşler’in dizisidir. Dünya’nın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantılı olan 8 kişiyi ele alıyor. Bu 8 kişi bir araya gelmeye çalışıyor ve bazıları da birbirini öldürmek için çabalıyacak.

True Blood

True-Blood-Dizisi
Vampirler uyudukları tabuttan artık ortaya çıkıyor. Japonların sentetik kan üretmesi sonucu vampirler insanlarla bir arada yaşamaya başlıyor. Küçük bir kasabada geçen olaylar ile dizi başlıyor.

Orange Is the New Black

orange
Nişanlı bir kadın olan Piper Chapman, üniversite yıllarında yaptığı bir hata sonucu tutuklanır ve birkaç yıllığına hapise düşer. Piper’ın New York’ta olan nişanlısı ile lüks hayatı bırakıp, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Dizi, kadın mahkumlar ile hapishane ortamını ele aldığını diyebiliriz.

Rome

rome-dizisi-konusu
Dizi M.Ö. 44. yüzyılda Julius Sezar’ın suikasta uğradığı ve iç savaşın Cumhuriyet’i tehdit ettiği zamanlarda geçmektedir. Sezar’ın ölmesiyle birlikte boşalan koltuk için birçok kişi savaşmaktadır. Entrikacı, acımasız ve ihtiraslı biri olan Mark Anthony, gücüne güç katmak için büyük uğraşlar veriyor. Atia’ya yaklaşır fakat Sezar’ın tek varisi olan Atia’nın kurnaz oğu Octavian’a takılır. Brutus onu katil gibi gösteren insanlardan kurtarmaya çalışırken, annesi Servilia ölümcül planlar yapmaya başlıyor.

Entourage

entouragenu
Vince Chase, seksi, genç ve hızla kariyer basamaklarını tırmanan bir stardır. Dizide arkadaşları Hollywood’un o tenha yollarında yalnız bırakmamaya kararlı oldukları görünüyor. Bu eğlenceli arkadaşlar için çıkar ilişkileri, paparaziler, para, kadınlar ve şöhret gibi şeyler önemli olduğunu diyebiliriz.

Californication

californicationnu
Yetenekli bir yazar olan Hank Moody, yazdığı şeylerde tıkanması ve özel hayatında yaşadığı sorunlar gibi konular üzerinde dizi ele alınıyor. Ailesel sorunları bir kenara bırakırsak, Hank hayatın tadını çıkarıyor ve tüm zaafları ise alkol, uyuşturucu ve kadınlardır.

Yararlanılan Kaynak: 1 , 2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir