Anasayfa / Haberler / Dünya / Stres çarkı dehşeti: Kızının boğazına kaçtı!

Stres çarkı dehşeti: Kızının boğazına kaçtı!

Bir anne kızının, stres çarkının üzerinde bulunan halkalardan birini yanlışlıkla yuttuğunu ve boğulmak üzere olduğunu anlattı.

Araçla seyir halinde iken kızının stres çarkıyla oynarken biranda öksürme sesiyle olayı anlayan anne paniklemeden direk hastaneye giderek sağlık ekiplerinin müdahalesiyle kızının son anda boğulmaktan kurtulmasını sağladı. Yolda aracıyla giden anne yaşadığı dehşet anlarını şöyle anlattı:

“Araba kullanırken arka koltukta oturan kızımın öğürdüğünü duydum. Aynadan bakınca yüzünün kıpkırmızı olduğunu ve ağzından salyalar aktığını gördüm.”dedi.

Bir anne, oğlunun yaşadığı kazayı anlattı: “Çarkı fazla yüksekten çevirince yakalayamadı. Gözünün kenarına çarparak yaraladı. Gözüne gelseydi kör olabilir, hatta göz yuvarını kaybedebilirdi.”

Bütün çocukların elinde gördüğümüz stres çarklarının faydaları da söz konusu ancak bir yaş sınırlaması var. Çarkların içindeki halkalar kolayca çıkabildiği için boğulma riski taşıyor.

Bu yüzden 8 yaşın altındaki çocuklar için uygun değil. Bununla birlikte yeni ışıklı modellerdeki saat pillerinin kolay ulaşılabilir olması yine boğulma ve yanma riski taşıyor.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir