Anasayfa / Haberler / Türkiye / Yerel Haberler / Gurur ve sevinç: Kuyuya düşen yavru köpek 11 gün sonra kurtarıldı

Gurur ve sevinç: Kuyuya düşen yavru köpek 11 gün sonra kurtarıldı


AFAD ve itfaiyenin yanı sıra dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak‘ın talimatıyla Zonguldak’tan olay yerine gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TKK) bağlı ekip yavru köpeği kurtarma çalışmalarına katıldı.

Yeni bir yöntem deneyen ekipler, su boruları birleştirilerek içinden geçirilen çelik halatla birlikte yavru köpeği kuyudan sabah saat 05.45 sıralarında kurtardı. Kurtarma anında orada bulunan hayvanseverler büyük sevinç yaşadı.

Kuyu’nun yeni yuvası İstanbul İtfaiyesi Beykoz Grubu. Sağlık kontrolünden sonra hayvanseverlerin desteğiyle Kuyu’yu Beykoz Grubu sahiplendi.

Beykoz’da 70 metre derinliğinde ve 30 santimetre çapındaki su kuyusuna düşen ve vatandaşların ihbarı sonucu fark edilen kangal cinsi köpek için 10 gündür İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), itfaiye, belediye ekipleri ve hayvan hakları savunucularının katılımıyla kurtarma çalışması yürütülüyordu.

‘Kuyu’nun düştüğü yer bir insanın girebileceğinden çok daha dardı, bu nedenle çalışmalar günlerce sürdü. Yavru köpeğin kilo alıp sıkışmaması için kurtarma çalışmaları boyunca sadece beslenebileceği kadar mama verildi.

Kuyuya düşen yavru köpek 11 gün sonra kurtarıldı

Kuyuya düşen yavru köpek 11 gün sonra kurtarıldı


VİDEO
01:23

İhlas

Beykoz’da bir su kuyusuna düşen yavru köpekten 11 gün sonra güzel haber geldi. Yavru köpeğin kurtarılması tüm Türkiye’yi sevince boğarken, köpeğe ‘Kuyu’ ismi verildi.

Buna da bakmak ister misin?

Kuyuya düşen yavru köpek 11 gün sonra kurtarıldı

Beykoz’da bir su kuyusuna düşen yavru köpekten 11 gün sonra güzel haber geldi. Yavru köpeğin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir