Anasayfa / Haberler / Türkiye / Yerel Haberler / Kahramanmaraşlı esnaf Adil Öksüz soyadını değiştiriyor

Kahramanmaraşlı esnaf Adil Öksüz soyadını değiştiriyor


FETÖ soruşturmasında başına 4 milyon lira ödül konan firari Adil Öksüz’le Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nde yaşayan kendisiyle aynı isim ve soyadını taşıyan esnaf Adil Öksüz, soyadını değiştirmek için mahkemeye başvurdu.

İlçe dışına çıkamamaktan yakınan Adil Öksüz, Andırın Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak soyadının değiştirilmesini istedi. Öksüz, mahkemeye verdiği dilekçede ‘Öksüz’ olan soyadının silinip yerine ‘Cantürk’ yazılmasını talep etti. Başvurunun ardından konuşan Öksüz, aynı adı taşıdığı FETÖ imamı ile hiçbir akrabalık bağı bulunmadığını belirterek, soyadını değiştirmeye mecbur kaldığını söyledi. Öksüz şöyle devam etti:

“Ben bu namussuz yüzünden çok mağdur oldum ve olmaya da devam ediyorum, benim çocuklarım bir memurluk sınavına gireceği zaman baba adından dolayı çok sıkıntı çekiyorlar. Ailemin tümü de bu yüzden mağdur oluyor. Yüz yılı aşkın taşıdığım atamın, dedemin soy ismimi değiştirmek zorunda kaldım, ilçe dışına çıkamaz oldum.”

“Biz seni ihbar edelim, sonuçta sen olmadığın anlaşılır ama belki bir amorti ya da teselli ikramiyesi alabiliriz”

FETÖ’cü Adil Öksüz’ün başına konulan 4 milyon liralık ödülün de kendisini zor durumda bıraktığını belirten Öksüz, şöyle devam etti, “Bu ikramiyeyi duyan arkadaşlar beni arıyor, ‘Biz seni ihbar edelim, sonuçta sen olmadığın anlaşılır ama belki bir amorti ya da teselli ikramiyesi alabiliriz’ diyorlar. Şaka da olsa bu soy ismi taşımak artık bana çok büyük huzursuzluk veriyor. Kısa sürede bu soy isminden kurtulup huzura kavuşmak istiyorum. Bu alçak da bir an önce yakalanır da ülkemiz huzura kavuşur.”

Buna da bakmak ister misin?

Trump: Erdoğan ülkesiyle güçlü bir lider, Ortadoğu’da merkezde olmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesinin ardından Trump'ın, Türkiye'nin taleplerine cevap vererek Erdoğan'ın gücüne dikkat çektiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir